Pomaturitní studium angličtiny

NABÍRÁME NA ROK 2013/2014 DO POMATURITNÍHO STUDIA ANGLIČTINY, PŘIHLASTE SE ZDE:

Studium je určeno například pro:

 • absolventy středních škol, kteří nebyli letos přijati na VŠ a chtějí vyplnit rok studiem cizích jazyků
 • studenty, kteří chtějí složit státní či jinou jazykovou zkoušku - AJ, NJ
 • studenty, kteří budou potřebovat cizí jazyk ve svém zaměstnání
 • ty, kteří se chtějí naučit jazyk před cestou do zahraničí
 • kohokoliv, kdo se chce rychle zdokonalit v cizím jazyce
 • není nutné mít maturitu !!! - pro více informací nás kontaktujte
 • přijímáme i během školního roku
Přihlaste se na pomaturitní studium jazyků
pomaturitni studium anglictiny

Zkušenosti studentů:

2012 - 2013

"Ze začátku jsem si říkal, proč bych se měl ještě něco nového učit? Vždyť už všechno umím. Hned první hodina mne vyvedla z omylu. Celý ten jeden rok byl plný skvělých lidí. Nových přátel a báječných učitelů. Samozřejmě, že jsem si občas říkal ""Sakra proč musím tohle dělat a ještě k tomu tolikrát."" Ale na konci roku, když jsem dělal přijímací zkoušky na Angličtinu v pedagogice, mi teprve došlo, že bez tohoto roku a bez výborných učebních metod této školy, bych se na VŠ dostal jen horko těžko. Pravdou je že jsem za ten rok moc rád a klidně bych si to dal ještě jednou. Díky Jirko, Kevine a Mr. Cooper "

- Richard H. (Pomaturitní studium angličtiny 2012 - 2013)

"Jak hodnotím studium na jazykové škole? Z mého pohledu to určitě nebyl ztracený čas ani peníze. Pomocí přesvědčivého přístupu učitelů, jejich pevným nervům a schopnosti zaujmout, jsem překonala počáteční obavy z angličtiny a tak byla chuť učit se i po škole a úkoly nepsat 30 minut předem. Z úplného začátečníka jsem se vypracovala až na certifikát PET a díky rodilému mluvčímu dokážu v práci reagovat na anglicky mluvící cizince. Pro mě tedy v angličtině velký krok dopředu a studium na této jazykové škole bych si klidně zopakovala. Únorový lyžařský výcvik byl jen bonus k hezky prožitému roku."

- I.S. (Pomaturitní studium angličtiny 2012 - 2013)

"The year spent at the language school wasn´t absolutely lost... I made many new friends of my schoolmates and the teachers were very educated and were able to teach us grammar, right pronunciation and also many interesting things about this beautiful language:) When I started going to this school my main foreign language was German and my English was still at elementary level, but now I´m able to speak, read articles, read English books in my Kindle and so on... I think this school is the best way for people who never had this language, don´t understand grammar, aren´t able to speak or for people who just want to know more."

- D.E. (Pomaturitní studium angličtiny 2012 - 2013)

"Když jsem přišla na jazykovou školu myslela jsem si, že umím mluvit anglicky. Po pár měsících jsem ale zjistila že vše co nás učili na střední škole je úplně jinak. Studium na jazykovce mi dalo víc sebejistoty v mluvení i díky prezentacím které jsme dělali. Vyhozené peníze to pro mě rozhodně nebyly :)"

- L.V. (Pomaturitní studium angličtiny 2012 - 2013)

"Vyplnil jsem si mezery v gramatice, osvojil si nové informace. Znalosti získané během roku v jazykové škole jsem již využil a věřím, že i hojně budu využívat. Rok to byl rozhodně úspěšný. Nemám pocit jak ztraceného času, tak ztracených peněz. Šel bych do této školy znovu." V. M. (Pomaturitní studium angličtiny 2012 - 2013)

"Studovat angličtinu na jazykovce bylo to nejlepší, co jsem mohl po maturitě udělat. Během roku jsem se vypracoval až na certifikát PET, i když jsem byl úplný začátečník. Jsem moc rád, že jsem absolvoval tento kurz." R.M. (Pomaturitní studium angličtiny 2012 - 2013)

"Studium na této škole mi především pomohlo utřídit si již získané poznatky, ale také samozřejmě obohatilo o mnoho dalších věcí, jako jsou například gramatika probraná více do detailu a podobně. Studium bych doporučila především začátečníkům, kteří chtějí intenzivně studovat Anglický jazyk." G.V. (Pomaturitní studium angličtiny 2012 - 2013)

2011 - 2012

pomaturitní studium angličtiny

"S pomaturitním studiem jsem byla velmi spokojená. Moje angličtina se zlepšila a v cizině se domluvím mnohem lépe, než předtím. Celý rok byl výborný i díky skvělým učitelům na této škole." - A.B. (Pomaturitní studium angličtiny 2011 - 2012)

---

"Studium na jazykovce bylo super, učitelé byli perfektní a myslím si, že jsem se toho hodně naučila, zvláště v gramatice... Nejraději bych tam ještě jeden rok zůstala... Bude mi to celkem chybět: jak výuka, tak spolužáci, řekla bych,že jsme byli dobrý kolektiv. :)" - D.K. (2011 - 2012)

---

"Rok studia na Jazykové škole v Chrudimi byl pro mne osobně velice přínosný. Než jsem na školu nastoupil, AJ jsem se učil 3 roky. Musím podotknout, že v té době jsem kromě té nejzákladnější gramatiky a slabé slovní zásoby neovládal z jazyka takřka nic. Na JŠ si takzvaně ""rozšíříte obzory""... Po tomto roce bych se už nebál vycestovat do zahraničí a MLUVIT ANGLICKY." - R.K. (Pomaturitní studium angličtiny 2011 - 2012)

---

"Já osobně si myslím, že jsem se zlepšil o dost oproti střední škole kde na to učitelé kašlali, tady to bylo fajn. Gramatika byla podávaná dobře takže nebylo těžké se ji naučit a zapamatovat. Pořád se opakovala takže i uplný nováček by si ji zapamatoval. U konverzace to šlo, nejlepší hodiny byly v pátek kdy se s panem učitelem konverzovalo úplně v pohodě a byla sranda :) ." - I.Š. (Pomaturitní studium angličtiny 2011 - 2012)

2010 - 2011

"Na střední škole sem měl největší problém s anglickým jazykem a nikdy by mě nenapadlo, že bych mohl plynně komunikovat anglicky. Díky První soukromé škole jazyků v Chrudimi to však zvládám, za to velký dík Všem učitelům." - Petr H. (Pomaturitní studium angličtiny 2010 - 2011)

---

"Toto studium mi pomohlo v tom, že jsem se dostala na Pedagogickou fakultu v HK na obor Anglický jazyk a Ruský jazyk pro cestovní ruch. Po roce tohoto studia se v zahraničí už domluvím bez jakékoliv pomoci ostatních a co je hlavní, rozumím lépe cizincům." - Andy N. (Pomaturitní studium angličtiny 2010 - 2011)

2009 - 2010

"Studium na jazykové škole mi bylo velkým přínosem, naučila jsem se gramatiku, kterou jsem doposud neznala. Konečně můžu s klidným svědomím do životopisu uvést znalost anglického jazyka.

Při komunikaci s přáteli z ciziny vidím pokrok,komunikace je rychlejší a snazší. Chce to ale znalosti stále udržovat a nevypadnout z toho. Ohledně hledání zaměstnání to má také své výhody, v dnešní době skoro všechny pozice vyžadují znalost anglického jazyka. Bez něho se prostě v dnešní době neobejdeme. Jsem ráda, že jsem absolvovala tento kurz, byl to příjemný a přínosný rok." - Iva K. (2009/2010)

---

"S úrovní dosaženého vzdělání jsem spokojena a to hlavně díky vyučujícím a jejich znalostem." - Adéla D. (2009/2010)

---

"Jsem velmi spokojená s výkladem gramatiky, konečně jí rozumím. Hodiny konverzace také bez chyby. Máte tam správné lidi na správném místě." - Marketa L. (2009/2010)

---

"Se studiem na Jazykové škole v Chrudimi, jsem byla spokojená, hlavně co se týčegramatiky, která mi poskytla mnoho znalostí, které jsem doposud neměla. Načerpané informace jsem také využila při cestování po Asii, kde mi pomohly při komunikaci s místními:)." - Petra M. (2009/2010)

Denní pomaturitní studium angličtiny a němčiny

2008 - 2009

"První soukromá škola jazyků v Chrudimi mi pomohla k úspěšnému složení zkoušky FCE. Na začátku školního roku mě čeká test z jazyka, tak doufám že mi to pomůže i tam. Ztracený rok to rozhodně nebyl." - Jana H. (2008/2009)

---

"Well, it sure was fun. The teachers were reasonable and helpful. I had hard times and good times. I think it prepared me well enough for the exam, I took FCE . I didn't need it for university. Well, I hope I've written this well xD." - Josef H. (2008/2009)

Jak je to s úřadem práce?

Letošním maturantům dále platí stát zdravotní pojištění. Ti, co maturovali dříve, se mohou též přihlásit a pracovní úřad by jim měl ze zákona dále zdravotní pojištění hradit. Informujte se na Vašem pracovním úřadě.

Cíl studia

Jednoleté denní studium je intenzivní forma výuky, při které se student věnuje jazyku 20 hodin týdně. Toto množství hodin mu dává možnost dosáhnout v krátké době zvýšení úrovně jeho znalostí tak, aby byl schopen v tomto jazyce nejen písemně, ale především pomocí mluveného slova kvalitně komunikovat. Naším cílem je vybudovat pevné gramatické základy a zároveň odbourat konverzační bariéry. Výuka se zaměřuje také na zvládnutí písemného projevu.

Student si zvolí jazyk, kterému se chce intenzivně věnovat. Student je soustavně připravován na složení státní jazykové zkoušky. Během studia má možnost si několikrát vyzkoušet testy z minulých let včetně poslechových cvičení. Studentů z naší školy, kteří se přihlásili ke státní jazykové zkoušce a uspěli, je loňský rok 88 %.

Forma studia

 • interaktivní forma studia:
  • konverzace, hry a prezentace s lektorem - aktivní využití znalostí - fotogalerie zde
  • prezentace na různá témata - angličtina jako prostředek komunikace
 • výuka je denní a trvá jeden školní rok (od září do června)
 • po úspěšném ukončení studia vydá naše škola celostátní Osvědčení o absolvování pomaturitního kurzu cizích jazyků, uznávaný MŠMT
 • vyučuje se 5 dnů v týdnu od pondělí do pátku, každý den 4 hodiny
 • každý týden je odučeno 20 vyučovacích hodin cizího jazyka
 • možnost studia druhého jazyka za poloviční školné v odpoledních kurzech (3-4 hodiny týdně) - AJ, NJ, FJ, IJ, ŠpJ, RJ
 • studenti jsou rozděleni do skupin podle úrovně znalostí ze vstupního testu
 • během studia jsou na základě své výkonnosti a vědomostí přeřazeni do vyšší nebo nižší skupiny

Učební materiály

 • doporučené učebnice ke státní jazykové zkoušce jsou Němčina pro jazykové školy a Angličtina pro jazykové školy
 • konverzační materiály z učebnic Sprechen Sie Deutsch, Headway a jiných jazykových učebnic, časopisů, novin
 • audio a videotechnika, multimediální zkušební programy a testy
 • cizojazyčná knihovna

Vyučující

 • kvalifikovaní čeští i zahraniční pedagogové
 • konverzační hodiny s akreditovaným britským lektorem
 • více viz stránka Učitelé jazykové školy

Ubytování a stravování

 • ubytování je zajištěno v prostorách internátu,
 • stravování na internátu snídaně - oběd - večeře, popřípadě v okolních školách.

Něco navíc

 • studentům, kteří odmaturovali v tomto roce, hradí stát zdravotní pojištění. Tito studenti mají rovněž nárok na získání sociálních dávek a dalších sociálních výhod vyplývajících ze statutu studenta ( např. ISIC, Z-karta apod.)
 • těm, co maturovali dříve by ze zákona měl stát také platit zdravotní pojištění - informujte se na svém pracovním úřadě
 • v zimě naše škola zprostředkovává týdenní lyžařský a snowboardový kurz (není povinný a není v ceně školného)

Cena

 • školné na celý rok činí pouze 23.900,- Kč
 • školné je splatné ve dvou splátkách v září (ke dni nástupu) a v lednu (do 10.1. následujícího kalendářního roku)
 • pokud budete potřebovat, lze se individuálně domluvit na splátkovém kalendáři, nebojte se zeptat

Přihláška

 • Přijímáme i během školního roku
 • Přihlášku si můžete stáhnout ve formě dokumentu Word nebo podat on-line. Pokud by přihláška nešla stáhnout, napište prosím na email kubes@jazykovka.com, rádi Vám ji pošleme.
Pomaturitní studium jazyků - přihláška

Aktuality z webu www.pomaturitni-studium.com